Marcin Gąsior
Twój społecznik miejski na wózku inwalidzkim

Jako społecznik czy aktywista miejski, poruszający się na wózku inwalidzkim. Dokładam wszelkich starań, aby oceniać prace nad poprawą infrastruktury drogowej w województwie oraz samej Łodzi, tak żeby były one dostępne dla seniorów czy osób z niepełnosprawnościami, w szczególności  jeżeli mówimy o miejskiej komunikacji zbiorowej. Chciałbym także rozmawiać o potrzebach naszych szpitali i przychodni, gdyż chorych w naszym mieście przybywa a standard leczenia czy rehabilitacji daleki jest od europejskich norm. Sam to widzę i doświadczam jako pacjent. Czynie to dlatego gdyż Łódź to miasto w którym się urodziłem, wychowałem i które bardzo kocham. ` 


Aktywne działania w parlamencie i samorządzie
Moja praca polityczno-społeczna


Kampania w toku, ale nie zapominam o sprawach istotnych dla mnie i ludzi. Tym bardziej gdy do Łodzi zawitała ministra ds. równości w Polsce Katarzyna Kotula. Z która rozmawiałem o przyczynach opóźnień wprowadzenia ustawy o związkach partnerskich.
 


Równie istotne było także spotkanie i krótka rozmowa z v-ce premierem i ministrem cyfryzacji Krzysztofem Gawkowskim. Któremu podsunąłem kilka rozwiązań cybernetycznych, mających na celu bezpieczeństwo osób z niepełnosprawnościami i seniorów w sieci. 
Prezentacja kandydatów na radne i radnych do Sejmiku Województwa Łódzkiego z Nowej Lewicy. Konferencje poprowadził poseł na Sejm RP X Kadencji Tomasz Trela oraz lider okręgu nr 3 vice wojewoda łódzki Grzegorz Majewski.
 


Pierwsze rozdawanie moich ulotek wyborczych, pod łódzką Manufakturą. Jest to najlepsza okazja do rozmów z wami, o tym co was trapi, lub co chcieli byście zmienić w naszym mieście. Nie udało by się tego osiągnąć bez dobrego i zgranego teamu.
 

Podczas rozmów z mieszkańcami naszego miasta natrafiłem na grupę dziewczyn, które w formie wolontariatu utworzyli OTOZ Animals Łódź (Ogólnopolskie  Towarzystwo Ochrony Zwierząt). Jestem pod wielkim szacunkiem, jaką robotę wykonują dziewczyny, na rzecz naszych drogich czworonogów. Z przyjemnością będę wspierać ich organizacje i do tego samego was zachęcam. 


Kolejne już posiedzenie Rady Miejskiej Nowej Lewicy w Łodzi. Podczas którego omawialiśmy sprawy bieżące oraz podjęliśmy uchwały o udzieleniu poparcia kandydatom i kandydatkom rekomendowanych do kandydowania na stanowiska radnych do Rady Miejskiej w Łodzi.  Po Radzie Miejskiej Nowej Lewicy, przyszedł czas na kolejne posiedzenie Łódzkiej Rady Wojewódzkiej, na której przegłosowaliśmy rekomendacje kandydatów na radnych w Sejmiku Województwa Łódzkiego.  Na zaproszenie rektorów łódzkich uczelni, przyjechał Dariusz Wieczorek Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Po spotkaniu z władzami uczelni, odbyliśmy w biurze łódzkiej Lewicy, o przyszłości nauki i szkół wyższych, wśród zaproszonych byli dyrektorzy szkół, nauczyciele czy przedstawiciele stowarzyszeń czy klubów naukowych.  Nie zabrakło trudnych ale niezmiernie ważnych dla przyszłości szkolnictwa w Polsce.    


Pierwsza w tym roku, Rada Wojewódzka Nowej Lewicy. Oprócz porządku obrad i przegłosowaniu uchwał, radni przedyskutowali start potencjalnych kandydatów w wyborach samorządowych. Udział w sesji wzięła Anita Sowińska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska i Klimatu, oraz Grzegorz Majewski v-ce Wojewoda Łódzki.

Razem z członkiem Nowej Lewicy w powiacie Zduńsko Wolskim Dariuszem Wasilewskim, udaliśmy się do Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Gdzie między innymi rozmawialiśmy z Łukaszem Krasoniem, Sekretarzem Stanu w MRPiPS, oraz pełnomocnikiem rządu RP, ds. OzN. Podczas spotkania przekazaliśmy na jego ręce postulaty środowiska osób z niepełnosprawnościami, poprawiające nie jednokrotnie komfort ich życia.
 


Podczas kolejnego zebrania koła frakcji Wiosna Łódź. Zostały przegłosowane rekomendacje kandydatów na kandydatów na stanowiska Radnych do Rady Miejskiej czy Sejmiku Województwa Łódzkiego. Wszyscy kandydaci i kandydatki otrzymali jednogłośne poparcie koła. Stało się to nie jako obowiązkiem, czynny udział jako wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  I bardzo się z tego cieszę ze choćby w taki oto sposób mogę pomóc.


Lewicowy team jak co roku wspiera WOŚP i jak co rok gramy i kwestujemy na rynku w łódzkiej Manufakturze.  I będziemy to robić do końca świata i jeden dzień dłużej.


Z wielką dumą i satysfakcją przyjąłem informacje od sztabu WOŚP Łódź Manufaktura, iż podczas 32 Finału "Płuca po pandemii" udało mi się zebrać kwotę 753,88 zł. Wielkie dzięki 


Wybory parlamentarne 15/10/2023
X Kadencja Sejmu i Senatu RP
Członek Obwodowej Komisji Wyborczej nr. 206 w Łodzi.
(Frekwencja 80.66%)


Spotkanie w Sejmie RP, rozmowy o przyszłości Polski. W związku z zbliżającymi się wyborami do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.


Podczas konwencji programowej w łódzkiej hali EXPO, spotkanie z Krzysztofem Gawkowskim, posłem IX i X Kadencji Sejmu RP. V-ce Przewodniczący klubu Nowa Lewica. Przyszły    v-ce premier w rządzie opozycji demokratycznej.


Spotkanie podczas konwencji programowej z posłanką na Sejm RP, IX Kadencji Moniką Falej oraz posłanką na Sejm RP, IX i X Kadencji Katarzyną Kotulą.Spotkanie z Magdaleną Agnieszką Biejat. Posłanką  na Sejm RP IX Kadencji, senatorką Senatu RP, XI Kadencji oraz vice Marszałek Senatu. A także współprzewodnicząca partii Razem Adriana Zandberga.


Ostatnia przed wyborami parlamentarnymi Rada Wojewódzka Nowej Lewicy. Ostatnie uchwały które trzeba omówić i przegłosować. 


Rada Wojewódzka i gość specjalny Dariusz Wieczorek. Poseł na Sejm RP IX i X Kadencji oraz Minister Nauki.
V-ce Przewodniczący Nowej Lewicy. 
Drugi gość, który wziął udział w Łódzkiej Radzie Wojewódzkiej to Marcin Kulasek. Poseł na Sejm RP, IX i X Kadencji, sekretarz byłego Sojuszu Lewicy Demokratycznej-SLD  a obecnie Nowej Lewicy a także Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. 


Spotkanie i omówienie sytuacji bieżącej w polityce i gospodarce. Z udziałem Sekretarza Nowej Lewicy w województwie łódzkim Grzegorzem Majewskim oraz posłanką na Sejm RP, IX Kadencji Anitą Sowińską a także posłami na Sejm RP IX i X Kadencji Marcinem Kulaskiem oraz Dariuszem Wieczorkiem.  


Wspaniała inicjatywa Radnego Rady Miejskiej Krzysztofa Makowskiego. 600 rowerów na 600-lecia Łodzi czyli PRZEJAZD ULICAMY ŁODZI. Wszystko wpisane w obchody 600 lecia naszego miasta. W związku z tym, że impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, rozważane jest cykliczne organizowanie  jej w latach kolejnych.


MARSZ MILIONA SERC w Warszawie, nie mogło mnie tam zabraknąć. W tym dniu wszyscy którym bliska była i jest demokracja, równość, tolerancja, byli razem bez względu na którą partie opozycyjną głosowali. 


Z przyjemnością wziąłem udział w III Miedzynarodowym Kongresie ENERGETYCZNA REGENERACJA MIAST, w łódzkim EC-1. Omawiane były sposoby pozyskiwania energii i stworzeniu między innymi modelu planowania miejskiego. Kongres zakończony bardzo ważnymi wnioskami, w sprawie wdrażania zielonej transformacji w przestrzeni miejskiej. Jak co roku, z przyjemnością uczestniczyłem w łódzkiej paradzie wolności osób LGBTQ+
W wydarzeniu uczestniczyła posłanka na Sejm RP, IX Kadencji Anita Sowińska oraz były prezydent Słupska, a obecnie europarlamentarzysta Parlamentu Europejskiego Robert Biedroń.
#GAY PRIDE
#LGBTQ+Przy pięknej słonecznej pogodzie w parku na Zdrowiu, zostało zorganizowane spotkanie Asystentów społecznych posłanki na Sejm RP Anity Sowińskiej. W trakcie którego omawialiśmy sprawy bieżące oraz działania podjęte w związku z kandydowaniem w zbliżających się wyborach powszechnych. 


Wraz z posłanką na Sejm RP, IX Kadencji Anitą Sowińska, złożyliśmy kwiaty pod monumentem "PĘKNIĘTEGO SERCA", czyli Pomnika Martyrologii Dzieci w parku im. Promienistych (obecnie park im. Szarych Szeregów). Który to został wzniesiony na dawnym terenie obozu dla dzieci i młodzieży polskiej, przy ulicy Przemysłowej w Łodzi. 


Jak co roku, nie mogło mnie zabraknąć na pochodzie, z okazji dnia pracy. Wraz z posłami i posłankami uczestniczyliśmy na wiecu, pod budynkiem OPZZ w Warszawie. Gdzie wzięliśmy udział w Konferencji GODNA PRACA GODNE ŻYCIE, przygotowane przez Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych wraz z partiami opozycji demokratycznej.


W czerwcu KKP Lewicy wraz z Uniwersytetem Samorządowym Lewicy, w sali kolumnowej Sejmu RP, uczestniczyłem w Konferencji Samorządowej, MOCNY SAMORZĄD TO STABILNE FINANSOWANIE ZADAŃ. Udział wzięli także, radni miejscy, burmistrzowie, prezydenci, wójci z całej Polski. Założeniem konferencji było i jest przygotowanie merytoryczne kandydatów do piastowania w przyszłości stanowisk, w samorządach przestrzegając między innymi Deklarację samorządowców i samorządowczyń Lewicy.


Kolejna Konwencja Programowa, tym razem, w Hotelu Ambasador Premium w Łodzi. Gościliśmy miedzy innymi v-ce Marszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego, oraz innych parlamentarzystów Lewicy. Był to również dobry czas aby porozmawiać o wyzwaniach stojących przed polską edukacją, z v-ce prezydentką miasta Łodzi Małgorzatą Moskwą Wodnicką, która w temacie edukacji i kultury jest bardzo rzetelna i skuteczna w działaniu.


Moja praca nie polega tylko na konferencjach, konwencjach czy pracy w parlamencie lub biurze. Bardzo ważna jest działalność na ulicy wśród łodzian i łodzianek. Rozdając nasze gazety, ulotki mamy możliwość aby porozmawiać na żywo, chętnie wysłucham co was trapi, jakie są problemy które z pozycji samorządu możemy poprawić lub zmienić. Gdyż dla mnie zawsze najważniejszy jest człowiek, każdy mieszkaniec naszej kochanej Łodzi.


Spotkanie grupy roboczej, w skład której weszli Asystenci Społeczni posłanki oraz zaproszeni goście. Po części roboczej był czas na rozmowy i zwiedzanie budynków parlamentu oraz pyszny obiad w restauracji poselskiej.


Kolejne już posiedzenie Rady Miejskiej Nowej Lewicy w Łodzi. Oprócz wcześniej ustalonego porządku obrad, radni wysłuchali strategii samorządowej, którą przedstawił, były v-ce prezydent Łodzi a obecnie poseł na Sejm RP, IX i X Kadencji Tomasz Trela. Wśród poruszanych tematów, była kwestia ustalenia propozycji nazwisk potencjalnych kandydatów do parlamentu krajowego,  z list wyborczych Nowej Lewicy. Konferencja prasowa przed ławeczką Tuwima na ulicy Piotrkowskiej, posłanki na Sejm RP, IX Kadencji Anity Sowińskiej, posła na Sejm RP, IX i X Kadencji Tomasza Treli, a także radnego Rady Miejskiej w Łodzi Krzysztofa Makowskiego, w związku z obywatelskim projektem ustawy o rencie wdowiej, który złożyła Lewica wraz z Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych. Nasz projekt zakłada realną pomoc dla seniora w sytuacji kiedy umiera współmałżonek, a koszty stałe życia (jedzenie, opłaty, leki itd) oraz inne zobowiązania nie ulegają zmianie.Projekt Lewicy i OGÓLNOPOLSKIE POROZUMIENIE ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH - OPZZ "RENTA WDOWIA" zakłada, że pozostała przy życiu osoba może zachować swoje świadczenie i powiększyć je o 50% renty rodzinnej po zmarłym współmałżonku lub pobierać rentę rodzinną po zmarłym małżonku  i 50% swojego świadczenia.


Wyjazd integracyjny drużyny Wiosny w Miliczu. Była to dobra okazja aby lepiej się poznać. Był to czas na gry planszowe i wieczorny grill, a także dyskusje polityczne w przyjaznej atmosferze. Jedynie pogoda nieco nam nie dopisała, ale na to niestety wpływu nie mamy.
 


W październiku 2022 w Toruniu, odbył się zorganizowany i koordynowany dzięki Joannie Scheuring-Wielgus, EUROPEJSKI KONGRES KOBIET. Termin również nie jest przypadkowy, dwa lata wstecz Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej zaostrzył obowiązujący w Polsce kompromis aborcyjny. Tym bardziej nie mogło mnie tam zabraknąć. Nie ma wolnej Polski bez wolnych praw i samostanowienia kobiet. Pamiętamy czas, kiedy to codziennie miliony obywateli i obywatelek naszego kraju, wychodzili na ulice, aby pokazać Zjednoczonej Prawicy,  nasz sprzeciw w związku z coraz większą ingerencją kościoła katolickiego w akty prawne państwa polskiego, a także indoktrynacji dzieci i młodzieży nawet tych nie wierzących.  
 #NIGDY NIE BĘDZIESZ SZŁA SAMA
#PIEKŁO KOBIET
# ***** ***W Toruniu po części oficjalnej "EUROPEJSKIEGO KONGRESU KOBIET", nastąpiło uroczyste podpisanie deklaracji praw kobiet, na którym to również złożyłem swój podpis. Gdyż tylko i wyłącznie kobieta, może decydować o swoim ciele, nie polityk ani ksiądz. Jedynie wczesna i rzetelna wiedza na temat antykoncepcji i innych metod zapobiegania ciąży, pozwoli zmniejszyć ilość niechcianych ciąż.

#STRAJK KOBIETZ przyjemnością wziąłem udział w niezmiernie ważnym wydarzeniu dla mieszkańców i miasta. Mówię tutaj o Igrzyskach Wolności 2022 pod hasłem  "ZIELONA NIEPODLEGŁOŚĆ". Wdrożenie Zielonej Transformacji musi być dla miasta priorytetem, po pierwsze będzie to przeciwdziałać zmianom klimatycznym po drugie poprawa życia mieszkańców  poprzez zdrowszą jakość powietrza, dzięki zastosowaniu metod ekologicznych. Jeden z lepszych panelistów to wystąpienie prezydenta miasta stołecznego Warszawy Rafała Trzaskowskiego. 
 


Niezmiernie ważne są dla mnie kwestie, ochrony środowiska tym bardziej przyjechałem do Gdańska na Konwencje "JEDNA EUROPA WSPÓLNA ENERGIA". Lewica pokazała tam że ma pomysł na zieloną, innowacyjną i bezpieczną energetycznie Polskę. Konstruktywna rozmowa z gdańską posłanką na Sejm RP, IX Kadencji i V-ce przewodnicząca Nowej Lewicy Beata Maciejewska. Konferencja  klimatyczna PES GDAŃSK 2022. Z działaczami łódzkiej Lewicy oraz młodszego pokolenia reprezentowanego przez Młodą Lewicę, poruszaliśmy istotne kwestie transformacji energetycznej na Odnawialne Źródła Energii-OZE. Udział wzięli także poseł na Sejm RP, IX i X Kadencji, współprzewodniczący Nowej Lewicy Krzysztof Gawkowski, posłanka na Sejm RP, IX Kadencji Beata Maciejewska oraz posłanka na Sejm RP, IX i X Kadencji Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.  


Lewica jak zawsze jest blisko ludzi, blisko łodzian. Podczas trasy nasz bus zatrzymał się na Starym Rynku, gdzie mieliśmy przyjemność rozmawiać z mieszkańcami naszego miasta. A na pytania odpowiadały posłanka na Sejm RP,  IX Kadencji Anita Sowińska, oraz posłanka na Sejm RP IX i X Kadencji, a także sędzina Krajowej Rady Sądownictwa-KRS Anna Maria Żukowska. Cieszę się, że jestem częścią lewicowej drużyny. Ale nigdy nie zapomnę moich początków, w Wiośnie Roberta Biedronia. Dlatego też 2021/2022 powołaliśmy KOŁO FRAKCJI WIOSNA w Łodzi, której mialem przyjemność być v-ce przewodniczącym. Podziękowania dla wszystkich członków i członkiń za zagłosowanie na mnie oraz za powierzone zaufanie. Czasami można zgubić się w labiryncie korytarzy budynków parlamentu. Na szczęście senacka ściana konferencyjna, pozwala odnaleźć się w przestrzeni. A tak poważnie wizyta w klubie Nowej Lewicy, oraz ustalenie warunków współpracy wewnątrzpartyjnej. 


Jako delegat z czynnym prawem głosu pojawiłem się na Kongresie Zjednoczeniowym Nowej Lewicy w Warszawie, w skład której wejdą: WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA, SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ - SLD, oraz partia partnerska RAZEM ADRIANA ZANDBERGA. Był to czas, kiedy mogłem chwilę porozmawiać o warunkach punktów zbieżnych, z byłym członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji KRRiTV, V-ce Marszałkiem Sejmu, oraz posłem na Sejm RP, IX i X Kadencji Włodzimierzem Czarzastym.


Od 17 do 30 lipca 2022, odbywały się w Łodzi EUROPEJSKIE IGRZYSKA UNIWERSYTECKIE, udział w nich wzięło 6000 sportowców z 46 krajów. Sam również mialem wielką przyjemność uczestniczyć w ceremonii otwarcia w Atlas Arenie. Wrażenia artystyczne oraz sportowe nie do opisania. 


4 lipca 2022, kierunek Warszawa-Wiejska-Sejm, posiedzenie PARLAMENTARNEGO ZESPOŁU DS. KOBIET, na których były poruszane tematy samotnych, przepisów aborcyjnych oraz temat dodatkowy panel pod tytułem "POLITYKA-KOŚCIÓŁ-KOBIETY. Udział wzięły organizacje prokobiece a także posłanka na Sejm RP, IX i X Kadencji oraz Ministra ds. Równości Katarzyna Kotula, posłanka na Sejm RP, IX Kadencji Monika Falej, posłanki na Sejm RP, IX i X Kadencji Wanda Nowicka i posłanka na Sejm RP IX i X Kadencji oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Joanna Scheuring-Wielgus.
 


W polityce bardzo ważna jest umiejętność tworzenia i interpretacji przepisów czy projektów ustaw. Z tą wielką przyjemnością, wysłuchaliśmy propozycji ustawodawczych, które Lewica planuje złożyć na laskę Marszałka. A wszystkie szczegóły legislacyjne przedstawił nam, Dyrektor Biura Legislacji Nowej Lewicy oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji Dariusz Standerski.
 


Wraz z lewicową drużyną zawitaliśmy do Centrum  Kongresowego w Wrocławiu na Konwencje "EUROPA RÓWNYCH SZANS". Udział w niej wzięło dwóch współprzewodniczących Nowej Lewicy Robert Biedroń i Włodzimierz Czarzasty, V-ce Przewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, V-ce Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Evelyn Regner, oraz komisarz Komisji Europejskiej Heleny Dalli, gościem specjalnym był były Prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski. Po raz kolejny w Łodzi gościmy PARADĘ RÓWNOŚCI. Wydarzenia takie uczą tolerancji, równości i poszanowania dla osób z społeczności LGBTQ+ Dlatego zawsze będę wspierać takie inicjatywy i wszystkich do tego zachęcam. Musimy pamiętać iż URZĄD MIASTA ŁODZI, przy ulicy Piotrkowskiej, to miejsce w którym możemy spotkać się z urzędnikiem czy radnym. Sam spotykam się z radnymi rady miejskiej, celem rozmów o przyszłości łodzi czy o inwestycjach z budżetu obywatelskiego. Nie raz widzicie projekty wykonane z BUDŻETU OBYWATELSKIEGO - BO, a zostały one zrealizowane dzięki nam wszystkim, mieszkańcom naszego miasta 


Wszyscy pamiętamy Lunapark w parku na Zdrowiu. Dzisiaj po karuzelach czy strasznym zamku, nie pozostało śladu, ale za to powstał nowoczesny i funkcjonalny teren zabaw dla dzieci i młodzieży. Było to także idealne miejsce na "PIKNIK EUROPEJSKI LEWICY", oprócz lodów i innych atrakcji dla najmłodszych, można było porozmawiać z naszymi parlamentarzystami i radnymi. Na pikniku mogliście zobaczyć, posłów na Sejm RP, IX i X Kadencji Tomasza Trelę i Krzysztofa Śmiszka. Europosła Parlamentu Europejskiego Roberta Biedronia, posłanki na Sejm RP, IX Kadencji Anitę Sowińską i Monikę Falej, v-ce prezydentkę Miasta Łodzi Małgorzatę Moskwę-Wodnicką, oraz radnych Rady Miejskiej w Łodzi Agnieszki Wieteski i Krzysztofa Makowskiego. Nieraz mogliście mnie/nas zobaczyć na rynkach, ulicach czy placach w naszej kochanej Łodzi. Oprócz darmowych gazet, możemy porozmawiać, wysłucham waszych sugestii, chętnie dowiem się, co was boli w naszym mieście, co chcielibyście zmienić, czy czego waszym zdaniem brakuje w naszym mieście. Dlatego zawsze zachęcam do kontaktu i rozmowy.


Kolejny raz zawitałem do Warszawy, gdzie przy pomniku Ignacego Daszyńskiego, zebrała się nasza lewicowa drużyna oraz członkowie i członkinie Partii Razem. Święto Pracy, Święto Flagi czy Święto Konstytucji to czas dla każdego i każdej z nas, jedne z ważniejszych świąt naszej ojczyzny w tych dniach wszyscy powinni razem to celebrować.
 


Kolejne już zebranie Koła frakcji Wiosennej w łódzkiej siedzibie Lewicy. Atmosfera na naszych spotkaniach, jest luźna każdy do każdego odzywa się z szacunkiem ale bez spiny. Na takich zebraniach omawiamy najbliższe wydarzenia polityczne i przygotowujemy harmonogram działań. Ale przede wszystkim dobrze się bawimy. Tak więc wszystkich serdecznie zapraszamy do dołączenia w nasze szeregi.
#KOŁO FRAKCJI WIOSNA
#PROGRESYWNA LEWICAZ wielką przyjemnością ale i z obowiązku pojechałem na SAMORZĄDOWY KONGRES KLIMATYCZNY w Łódzkim Hotelu Andels Vienna. Jako społecznik, aktywista i polityk, musimy bardzo poważnie podchodzić do kwestii zmian klimatu. Sami zauważamy jak nasze życie ulega zmianie, musimy adoptować się do nowych reali klimatycznych. Jest to również bardzo ważny aspekt w codziennym funkcjonowaniu miasta i na to musimy się przygotować jako mieszkańcy i jako miasto.
 


Podczas Kongresu Klimatycznego dowiedziałem się jakie są metody wykorzystywania zielonej energii w mieście, celem oszczędności zużycia paliw kopalnych. Jest to również możliwość wymiany doświadczeń kolegów samorządowców z innych miast. Bardzo mile wspominam rozmowę, z Konradem Fijołkiem Przewodniczącym Rady Miejskiej Rzeszowa. A od 2021 roku prezydentem miasta Rzeszowa. 


Nigdy nie chciałem doświadczyć okrucieństw jakie niesie za sobą wojna. Tym bardziej trzeba pomóc, kiedy to nasz sąsiad Ukraina, kilka dni temu została zaatakowana przez imperialną Rosję. Zawsze w takich konfliktach cierpią cywile, kobiety i dzieci. Dlatego też postanowiłem pomóc materialnie oferując całe pudło materiałów biurowych (długopisy, ołówki, zeszyty, kleje, papiery ksero, koszulki na dokumenty, notatniki, mazaki, markery, dziurkacze, zszywacze, gumki korektory itp). Wszystko to trafiło do fundacji oferującej pomoc dla ukraińskich dzieci przebywających aktualnie w Łodzi.
Artykuły biurowe dla dzieci ukraińskich przebywających obecnie w Polsce, przekazała również
POLSKA SPOŁECZNA STACJA RADIOWA
W NORTHAMPTON RADIO PRN.
#DZIĘKUJEMY 
 


Nie mogłem przejść obojętnie, kiedy to ludzie, w jednej chwili tracą dorobek całego życia. Dlatego też przygotowałem worki i pudła z ubraniami, środkami czystości, butami i innymi rzeczami, które to w obecnej sytuacji są niezbędne. Cieszę się ogromnie, że chociaż w taki sposób, mogłem uczynić że na ustach tych uchodźców, choć na chwile pojawi się uśmiech. A dzieci choć na moment zapomną o traumie jaką przeżyli w swojej ojczyźnie. 


Bezcenna pomoc dla ludzi, którzy niejednokrotnie stracili wszystko, na co pracowali przez lata.
#SLAVA UKRAINIE


Choć na dworze było zimno, my byliśmy pod konsulatem Ukraińskim, w geście poparcia narodu ukraińskiego. W związku z nie sprowokowanym atakiem Rosji na swojego sąsiada. Nie ma naszej zgody na żadne zapędy imperialistyczne żadnego z państw, czy to w europie czy na świecie. Wystarczy popatrzeć czym, była II Wojna Światowa i późniejszy komunizm, żeby dojść do wniosku. Nigdy więcej wojen. 
# PEACE
# NO WAR


Kolejne już posiedzenie Rady Miejskiej Nowej Lewicy w Łodzi. Prócz spraw bieżących, dyskutowaliśmy na temat obecnej sytuacji za naszą wschodnią granicą. Decyzją radnych będzie prowadzona zbiórka darów które trafią na Ukrainę do potrzebujacych cywili, kobiet, dzieci, ludzi starszych czy z niepełnosprawnościami. Nie możemy tym ludziom nie pomóc, bo nie wiadomo kiedy my moglibyśmy znaleźć się w podobnej sytuacji. I wtedy ktoś przed nami otworzy swoje granice i serca. 
 


Dzięki uprzejmości właścicieli KLUBU GANIMEDES w Łodzi z ulicy Piłsudskiego, razem z moimi współpracownikami urządziliśmy burzę mózgów, w sprawie przygotowania pomocy dla fundacji i stowarzyszeń, które aktywnie włączyły się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy.
 


Kolejne zebranie delegatów i delegatek Nowej Lewicy w łódzkim hotelu Ambasador Premium. W trakcie posiedzenia zostało przeprowadzone głosowanie na wcześniej rekomendowane i zatwierdzone nazwiska kandydatów. Głosami kolegów i koleżanek zebrałem wystarczającą ilość waszych głosów, dzięki których został mi powierzony mandat radnego Łódzkiej Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy, na kolejną kadencję. 
ZA CO PRAGNĘ SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ.Jak co roku, stało się to niejako tradycją, iż o ile stan zdrowia mi na to pozwala, to staram się aktywnie wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, jako wolontariusz. W ciągu dekad działalności WOŚP, zakupiła ona setki różnego rodzaju sprzętów dla szpitali, przychodni, Zakładów opiekuńczo - leczniczych - ZOL, czy Domów pomocy społecznych - DPS.
#SIEMA
#WOŚP
 


Parlament, to nie tylko sala posiedzeń na której odbywają się głosowania a w której zasiada 460 posłów i posłanek różnych opcji politycznych, Marszałek lub v-ce Marszałek Sejmu, oraz specjalnie przygotowane sekcje foteli dla ministrów rady ministrów oraz z drugiej strony dla dyspozycji Prezydenta RP.  Sala plenarna to tylko jeden z elementów kompleksu, należy także wspomnieć o Senackiej sali posiedzeń, w której zasiada 100 wybranych przez suwerena senatorów. W skład kompleksu bez których funkcjonowanie nie było by możliwe to Kancelarie Sejmu i Senatu RP, a także Biblioteka Sejmowa, Skrytki Sejmowe, Basen, Kaplica, Hotel i Restauracja Sejmowa, a całość ochrania funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej. Nietypowy protest organizacji pro ekologicznych, przed budynkiem Parlamentu przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. Sam również uczestniczyłem w nim aktywnie, gdyż nie jest mi obojętny los naszej planety. Już teraz zauważamy, jak bardzo uległ zmianie nasz klimat, musimy pamiętać, że mamy tylko jedną planetę o która musimy dbać, dla dobra naszych dzieci i kolejnych pokoleń. Na ceremonii otwarcia EUROPEAN UNIVERSITIES GAMES -  EUROPEAN UNIVERSITY SPORT ASSOCIATION, spotkałem bardzo aktywnych działaczy i aktywistów Michała Pietrzaka oraz Mikołaja Obalskiego. A dla miasta jest to bardzo dobra promocja oraz uczelni, gdyż współorganizatorem wydarzenia, jest Politechnika Łódzka.


Podczas Konwencji programowej, był czas na rozmowy i poruszenie kwestii programowych uczelni wyższych w Polsce. Najlepiej zorientowana w tym temacie, z ramienia naszej partii jest, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, posłanka na Sejm RP, IX i X Kadencji. Sam jako student uczelni wyższej, rozumiem problemy, z jakimi borykać się muszą studenci w Polsce i to koniecznie trzeba zmienić. Ponieważ kształcenie musi  być rzetelne oparte na badaniach i doświadczeniu a nie opierać się na woli czy widzi mi się ministra edukacji.  


Nasza łódzka drużyna Lewicy, na czele z posłanką na Sejm RP, IX Kadencji Anitą Sowińską. Oczekiwanie przed stadionem Łódzkiego Klubu Sportowego - ŁKS, na autokar którym pojedziemy na kolejną już konwencję programową. Tematem której bedą kwestie gospodarcze oraz realne formy wsparcia, dla małych i średnich przedsiębiorców, borykających się z płynnością finansową, po epidemii Covid-19 w Polsce. Jednym z haseł z jakim Nowa Lewica szła do Parlamentu było "ZAWSZE BLISKO LUDZI". I nic w tej kwestii nie uległo zmianie. Najlepiej widać to w trakcie objazdu Polski, lewicowym camperem. Na Starym Rynku w Łodzi, na mieszkańców naszego miasta czekali: posłanka na Sejm RP IX Kadencji Anita Sowińska, posłanka na Sejm RP IX i X Kadencji oraz sędzina Krajowej Rady Sądownictwa - KRS, Anna Maria Żukowska, poseł na Sejm RP, IX i X Kadencji Tomasz Trela oraz v-ce prezydentka miasta Łodzi Małgorzata Moskwa Wodnicka.
 


Kolejne już posiedzenie Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy, oprócz omówienia spraw bieżących, była również możliwość dyskusji na temat zmian programowych  szkolnictwa oraz co ważne wykluczeniu komunikacyjnym małych miasteczek i wsi w Polsce. Udział w debacie wzięli, posłanka na Sejm RP, IX Kadencji Anita Sowińska, posłanki na Sejm RP, IX i X Kadencji Paulina Matysiak z partii RAZEM oraz Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, a posiedzenie poprowadził sekretarz wojewódzki Nowej Lewicy Grzegorz Majewski.


Kilka tygodni po tym jak Federacja Rosyjska napadła na suwerenne państwo Ukraińskie, tysiące obywateli, w tym kobiety i dzieci. Musiało uciekać z swoich domów, przed  agresją rosyjską. Naród Polski zawsze słynął z życzliwości i gościnności, dlatego należy pomóc sąsiadom, za naszej wschodniej granicy, kobietom, dzieciom ludziom starszym i niepełnosprawnym. Żeby choć na chwilę zapomnieli o traumie i koszmarze wojny, którą przeżyli w swoim kraju. Naszym obowiązkiem jako narodu, jest pomóc uchodźcom przetrwać ten trudny czas, tak żeby mogli wrócić do swoich domów po zakończeniu działań wojennych. Najlepszy kontakt to rozmowa z naszymi mieszkańcami, na ulicach, parkach, skwerach czy targowiskach. Wraz z kolegami rozdajemy kolejny numer naszej gazety ŻYCIE ŁODZI, tym razem na targowisku Wodny Rynek. Cyklicznie, co kilka tygodni odbywają się posiedzenia Rady Miejskiej Nowej Lewicy w Łodzi. Oprócz omówienia spraw bieżących, poruszaliśmy temat ograniczenia wolności słowa, w związku z ustawą "LEX TVN". Nie ma wolnego i demokratycznego państwa bez wolnych i niezależnych od polityki mediów.  
#LEX TVN
#MEDIA BEZ WYBORU
Świąteczno-Noworoczne spotkanie członków i członkiń Wiosny Roberta Biedronia. Jest to najlepszy czas aby prócz najlepszych życzeń świątecznych, porozmawiać o tym co możemy zmienić w partii, aby członkostwo w niej było owocne i przyjemne dla wszystkich. Sztuką idealnej współpracy jest, że pomimo indywidualnych różnic, potrafimy skutecznie i razem współpracować.
 


Kolejny raz jesteśmy na ulicach naszego miasta. Kolejny raz rządząca zjednoczona prawica, spowodowała, iż tysiące Polek i Polaków, wyszło po raz kolejny na ulicę. Nie dopuszczalnym jest aby politycy jakiejkolwiek z opcji politycznej, zmuszali kobiety, kiedy i jak mają rodzic dzieci. Wybór ten, musi być pozostawiony kobiecie. A zaostrzenie kompromisu aborcyjnego jest błędem i musi zostać naprawione, niezwłocznie, po objęciu władzy przez nową opcje polityczną. 
Nieraz wspominałem, że najważniejsze dla polityka czy samorządowca jest fizyczny kontakt z potencjalnym wyborcom. Jest to bardzo dobry moment na zaprezentowanie siebie i swoich pomysłów, w kwestii współrządzenia miastem czy państwem. A przy okazji rozmów miałem przyjemność rozdawać mieszkańcom kolejny numer naszej lewicowej gazety "ŻYCIE ŁODZI".
Do zobaczenia następnym razem. 


Kolejny już raz spotkaliśmy się pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości - PiS, na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Po raz kolejny zapaliliśmy znicze, które symbolizują obecną sytuację polityczną w Polsce. O zaostrzonym prawie aborcyjnym, śmierci kobiet w wyniku powikłań ciążowych,  ograniczaniu swobód obywatelskich, mówiła miedzy innymi posłanka na Sejm RP Anita Sowińska. Tak jak w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego stulecia, członkowie NIEZALEŻNEGO SAMORZĄDNEGO ZWIĄZKU ZAWODOWEGO SOLIDARNOŚĆ - NSZZ SOLIDARNOŚĆ, aktywnie przeciwstawiali się władzy komunistycznej. Tak teraz cała zjednoczona opozycja od lewa do centrum pokazuje nam, że nigdy się nie poddadzą. Taki sam punkt widzenia zaprezentował obecny na miejscu senator VII, X i XI Kadencji Krzysztof Kwiatkowski.
 


Bez prężnie działającej struktury wojewódzkiej i miejskiej, nie możemy mówić o prawidłowym wypełnianiu mandatu zaufania którym obdarzył nas suweren, ale także sami koledzy koleżanki oraz współpracownicy. Dlatego tak ważnym jest, aby głosować na ludzi, mogących coś realnie zmienić. Takie było właśnie spotkanie kolegów i koleżanek działaczy w łódzkim hotelu Ambasador Premium. 


Są takie rzeczy, obok których nie można przejść obojętnie. Są wydarzenia które zmuszają ludzi do wyjścia na ulice. Mowa tutaj o przynależności Polski do Unii Europejskiej. Nie ma i nie będzie zgody suwerena, na wyprowadzanie Polski z UE. NIE dla dążenia skrajnej prawicy do POLEXITU. 


Jakie to niespodzianki mogą człowieka spotkać pod czas jednego z protestów, w obronie TĘCZOWYCH PIĄTKÓW w szkołach. A mianowicie poznałem bardzo aktywną społeczniczkę lektorkę języka angielskiego i hiszpańskiego Katarzynę Augustynek, natomiast znana wszystkim pod pseudonimem "BABCIA KASIA". Gdzie nie raz mogliście ją spotkać na Strajku Kobiet czy protestów pod Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie. 


Kolejne już spotkanie z Krzysztofem Gawkowskim, posłem na Sejm RP, IX i X Kadencji oraz współprzewodniczącym Nowej Lewicy. A prywatnie Krzysztof, to sympatyczny facet, kolega oraz autor książki "NOWE PAŃSTWO".Łódzka drużyna lewicowa, to ludzie dzięki którym można osiągnąć wszystko. 

#LEWICA ZAWSZE BLISKO LUDZI 
#TEAM2022


Po raz kolejny tysiące polek i Polaków, wyszło na ulice demonstrując swoje niezadowolenia i sprzeciw wobec partii rządzącej która to próbuje ograniczać nasze prawa czy wolności. Nie ma i nie będzie nigdy na to przyzwolenia.
 


Kolejne już posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Zielonego Ładu, z racji obostrzeń pandemicznych, nie odbyło się w Sejmie a w formie zdalnej. Nie mniej jednak tematy poruszane były jak najbardziej ważne i wymagające uwagi.


Konferencja prasowa w Łowiczu, z udziałem kandydata na urząd prezydenta RP Robertem Biedroniem oraz naszymi posłankami na Sejm RP IX Kadencji Anitą Sowińską oraz Hanną Gill-Piątek. Była to też dobra okazja do rozmów z mieszkańcami, rolnikami z powiatu łowickiego, miedzy innymi o cenach skupu i przetwórstwa owoców i warzyw oraz innych spraw, z którymi borykają się mali przedsiębiorcy w województwie łódzkim. 


Szyld Lewicy mówi, "ZAWSZE BLISKO LUDZI", tak więc i tym razem zorganizowaliśmy okrągły stół, o sprawach ważnych dla naszych mieszkańców. W spotkaniu prócz społeczników i aktywistów, udział wzięli europarlamentarzysta Robert Biedroń oraz były prezes Narodowego Banku Polskiego-NBP i europarlamentarzysta Marek Belka.
 


Miałem przyjemność uczestniczyć w otwarciu nowego biura poselskiego w Tomaszowie Mazowieckim, z przyjemnością stwierdziłem, iż jest ono dostępne także dla osób z niepełnosprawnościami. Lewicy nigdy nikogo nie dyskryminuje, tak więc zapraszamy wszystkich którzy mają problem i potrzebują spotkać się z swoim przedstawicielem w Sejmie. 


Ceremonia otwarcia biura poselskiego Anity Sowińskiej, po otwarciu i drobnym poczęstunku przystępujemy do pracy. Wraz z posłanką na Sejm RP Anitą Sowińska, uczestniczyliśmy, w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Zielonego Ładu, pod tytułem "PRZYSZŁOŚĆ ATOMU W POLSCE". Bardzo rzeczowa dyskusja nt. wykorzystywaniu energii nuklearnej w Polsce oraz strategia w sprawie budowy tego typu siłownii na terenie naszego kraju.


Zawsze będę stał w obronie praw kobiet, tak więc musimy walczyć z patologiami, a tym napewno jest przemoc czy znęcanie się nad kobietą. Nigdy nie będzie na to mojej zgody. 


Pamiątkowe zdjęcie z najaktywniejszym działaczem i społecznikiem Wiosny z Pabianic Michałem Pietrzakiem.


Konferencja prasowa kandydata na urząd prezydenta RP,  Roberta Biedronia. W spotkaniu oprócz zaproszonych gości i dziennikarzy udział wzięli: posłanka na Sejm RP IX Kadencji Beata Maciejewska, posłowie na Sejm RP IX i X Kadencji Tomasz Trela, Adrian Zandberg z partii RAZEM oraz v-ce Marszałek Sejmu RP Włodzimierz Czarzasty. Wraz z asystentami społecznymi Kacprem Błaszczykiem i Klaudią Marek, przygotowujemy interpelacje poselską, którą to w Sejmie złoży posłanka. Dzięki takim dokumentom możemy zadawać pytania i oczekiwać odpowiedzi w sprawach ważnych społecznie.
Wszystko z ludźmi i dla ludzi. Spotkanie wyborcze w Słupsku, z działaczami Wiosny, Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz partii Razem. Była to dobra okazja do rozmowy z naszym łódzkim liderem, z ramienia SLD Tomaszem Trelą.


Z wielką przyjemnościom i dumą, przyjąłem propozycje posłanki Anity Sowińskiej, o poszerzeniu grona jej asystentów. Wszystko co robimy, musimy robić z ludźmi i dla ludzi. I o tym nigdy nie powinniśmy zapominać. 


Wiem co to znaczy pomagać, nie raz widziałem w szpitalach czy przychodniach sprzęt medyczny, z charakterystycznym czerwonym serduszkiem WOŚP. Dlatego co roku staram się kwestować tak aby poprawić standard naszego życia poprzez leczenie profesjonalnym sprzętem tego co jest najważniejsze, czyli nasze zdrowie i życie. 


Piknik dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego, była to okazja to tego, aby porozmawiać z mieszkańcami, poprzez zabawę dla dzieci a rozmowy z dorosłymi, wyjaśniamy i propagujemy nasze lewicowe postulaty. Opowiadamy o naszych pomysłach i rozwiązaniach, które nie raz były wdrażane i się przyjęły w praktyce. Pamiątkowe zdjęcia ekipy, które zorganizowało najlepszy Piknik dla mieszkańców. Kolejne spotkanie asystentów i współpracowników, podczas którego omawialiśmy strategie działania na najbliższe tygodnie. Dobrze zorganizowany team to gwarancja sukcesu.

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Łodzi (BIP UMŁ) to ujednolicony system stron internetowych służących powszechnemu udostępnianiu informacji publicznych będących w posiadaniu Urzędu Miasta Łodzi. Wszystkie informacje zamieszczone w BIP UMŁ zostały pogrupowane w pięć tematycznych działów: Władze, Urząd Miasta, Samorząd, Miasto, Inne informacje.

Misja Regionalnego Centrum Polityki Społecznej wyraża się w słowach "Pomagamy Pomagać". Każdego dnia pomagamy organizować wsparcie dla dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. Podejmujemy wiele własnych inicjatyw aby pomóc tym, którzy potrzebują. Uwielbiamy ludzi i to właśnie oni są naszą pasją. W naszym zespole zebraliśmy specjalistów od organizacji wsparcia na wielu różnych płaszczyznach, tak aby nikogo nie pominąć. Współpracujemy z instytucjami i organizacjami pozarządowymi dążąc razem do wspólnego celu - niech każdy mieszkaniec województwa łódzkiego wie, że nie jest sam.

Serwis Rzeczypospolitej Polskiej
Sprawy możliwe do załatwienia: Dokumenty dane osobowe, edukacja, kierowcy pojazdy, meldunek wybory, nieruchomości, podatki, pomoc prawna, praca biznes, małżeństwo rodzina, wojsko bezpieczeństwo, wyjazdy wypoczynek, zasiłki pomoc finansowa, zaświadczenia odpisy, zdrowie ubezpieczenie społeczne, a także cudzoziemiec w Polsce.